Fashion – questions

angličtina

 

Otázka: Fashion

Jazyk: Angličtina

Přidal(a): Jury

 

 

1. What attitudes do people have to fashion? Jaký postoj zaujímají lidé k módě

People have different attitudes to fashion. Fashion usually plays more important role in the life of women than of men. Lot of women like to read fashion magazines and follow new trends. They seem to feel more confident in a new dress and often spend a much more money on clothes than men.Men are usually more conservative and don´t pay that much attention about their appearance,( but there are some exceptions). They see no point in reading fashion magazines or going to fashion shows. They ignore the fashion laws and usually the highest priority for them is comfort.

Lidé mají odlišné postoje. Móda obvykle hraje důležitější roli v životě žen než mužů. Mnoho žen rádo čte modní magazíny a následuje nové trendy. Vypadjí vice sebevědomě v novém oblečení a utratí mnohem vice peněz za oblečení než muži. Muži jsou obvykle vice konzervativní and nevěnují tolik pozornosti jejic vzhledu (ale jsou to nějaké výjmky, viď jury) Nevidí žádný smysl ve čtení modních magazine nebo chození na modní přehlídky. Ignorují modní zákony a obvylke je pro ně největší priorita pohodlí.

 

2. What does fashion include? Co móda “zahrnuje”?

Fashion is not just about clothes, there are many other factors, like hairstyle, make-up, jewellery, hats, shoes and a lot of accessories. Fashion is changing all the time, almost every year. The biggest changes are in style, cuts and design. Fashion often reverts to older styles, but it never repeats (quite) in same way. In last few years I noticed a big change in various types of neckline (high or low, oval, v-neck, tie or polo neck) also in cuts of sleeves, especially for women

Móda není jen o oblečení, je tu mnoho dalších jiných faktorů, jako účes, make-up, šperky, čepice, boty a mnoho doplňků. Móda se neustále mění, téměr každý rok. Největší změny jsou ve stylu, střihu a design. Móda se obvykle vrací k straším stylům, ale nikdy je neopakuje úplně stejným způsobem. V posledních pár letech sem zaznamenal velkou změnu v odlišných typech výstřihů 😀 (hluboký nebo malý, ovalný, véčkový, zavázaný, nebo polo) take v střihu rukávů, zejména pro ženy.

 

3. What kind of materials, patterns and colours can be used?Jaký druh material, vzoru a barvy může být použit?

I think that in fashion are no borders.  Clothes could be made almost from everything, but most often is used cotton, wool, silk, linen and a lot of different fabrics. Everybody usually looks for first class, washable, non-iron, crease and shrink-resistant fabric. There are millions ways how to design clothes. The design can be plain or patterned (flowered, geometric, striped, checked, dotted or spotted) and we can use a huge spectrum of colours since the most garish to the most subdued.

Myslím si že v módě nejsou hranice. Oblečení může být vytvořeno téměr ze všechno, ale nejčastěji se používá bavlna, vlna, hedvábí, len, a mnoho odlišných druhů vláken/tkanin. Téměr všichni hledají to nejlepší, omyvatelný, nežehlitelný, antimačkací a antiscrkujcí se tkanina. Je milióny způsobo jak design oblečení. Design může být jednoduchý nebo vzorovaný(květovaný, geometrické tvary, pruhovaný, kostkovaný, tečkovaný, puntíkatý) a můžeme využít obrovské spectrum barev od těch nejkřiklavějších po ty nejvíce “nepestré”

 

4. How does the season influence clothes? Jak ovlivňuje roční období oblíkání?

The way how we dress is not just about our personal style. We have to respect weather and society. We should know what to wear to social event. We should also be able to match colours with accessories to our dress. In summer we wear light summer dresses, loose blouses with short sleeves or without sleeves, skirts, cropped trousers, shorts or Bermuda shorts and various T-shirts, we put on sandals, slippers or plimsolls. When we go swimming we put on a swimsuit (bikini, one-piece or two piece) or swimming trunks, sometimes a beach gown and straw hat.

In winter we gave to wear something warm suits, trousers, jeans, woollies, cardigans, polo neck sweaters, jumpers, anoraks and parkas, winter coats and jackets, sometimes even a fur coat, gloves and mittens, caps hoods, hats, scarves and boots.

Způsob oblekání není pouze o našem osobním stylu. Musíme brat v potaz počasí a společnost. Měli bychom vědět jak se oblíknout na společenskou událost. Měli bychom být schopni sladit barvy se šperky k našemu oděvu.  V létě nosíme lehké letní šaty, volné halenky s krátkými rukávy nebo bez rukávů, sukně, oříznuté kalhoty, šortky nebo bermudy a různé trička, nasadíme bačkory, sandály, nebo tenisky. Když jdeme plavat vezme si plavky(jednodílné, dvoudílné) nebo Plavky(swimming trunks jsou klučičí takový ty bermudy) někdy i plážovou róbu a slaměný klobouk.

V zimě si musíme onbléct  teplé obleky, kalhoty, džíny, vlněný svetr, zapínací vesty, rolák svetry, mikiny, bundy a sportovní bundy s kapucí, zimní kabáty a bundy, někdy i kožíšky, rukavice a palčáky, čepice kukly, klobouky, šátky a boty.

 

5. What kind of clothes do we wear on various occasions? Co by jsme měli mít na ruzné události?

On special occasions we like being dressed properly. When we go to a concert or theatre we prefer to be dressed up. Women wear an evening dress, court shoes and jewellery (necklaces, bracelets, rings and ear-rings) men wear a dark suit, a shirt and tie or a bow tie, sometimes even a dinner jacket. For sports we put on sport wear, such as shorts, T-shirt, parkas, track suits, and to the mountains a waterproof jacket or an anorak and sports shoes (trainers, boots, or ski shoes) At home we love to feel comfortable so we prefer casual clothes slacks, jeans, T-shirts and slippers. To school we wear something practical and plain like jeans or trousers, shirts or T-shirts, sweatshirts or pullovers and trainers.

Ku speciální příležitostí se rádi oblíkáme pořádně. Když jdeme na concert nebo do divadla preferujeme být “nastrojeni” . Ženy si oblíkají večerný šaty, podpatky, a šperky (náhrdelníky, náramky, prstnýnky a naušnice) Mužní nosí tmavý černý oblek, košili kravatu nebo motýlka, někdy i večerní sako. Na sporty se oblékáme sportovně 😀 jako , trika, sportovní bundy s kapucí, tepláky, a do hor, nepromokavá bunda nebo větrovka a sportovní obuv (tenisky, boty nebo lyžařské boty) doma máme rádi pohodlí proto preferujeme běžné oblečení kalhoty, džíny, trika a pantofle. Do školy nosíme něco praktického a prostýho jako džíny nebo kalhoty, košile či trička, mikiny či svetry a tenisky

 

6. What are you favourite clothes, colours and cuts?

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy