4 důvody, proč se učit cizí jazyk online

Výukou cizího jazyka si za život projde téměř každý. Už dávno se ale není potřeba spoléhat jen na angličtinu ze základky nebo nákladné večerní jazykové kurzy. Nyní se můžete cizí jazyk učit i online z pohodlí domova.

 

Zdroj: Unsplash

 

Umět cizí jazyk je v dnešní době naprostý základ. Kdo má v životopise uvedenou alespoň elementární znalost angličtiny, má nespornou výhodu proti kandidátovi, který žádný jazyk neovládá. Proto stále více lidí vyhledává různé jazykové kurzy, kterými si buď doplňují učivo ze školy, nebo se učí nový jazyk zcela od začátku. Naprostý boom ale za poslední roky zaznamenala především online výuka jazyků, a to nejen kvůli koronavirové epidemii.

Co vám vůbec může například taková angličtina online vůbec přinést oproti běžným prezenčním kurzům?

 

1. Pohodlí

Při málokterém kurzu na sobě můžete mít tepláky, sedět pod chlupatou dekou a popíjet svoji oblíbenou kávu. Možná si říkáte, že nic takového nepotřebujete. Mnoho studentů se ale výuky cizího jazyka obává, ať už kvůli tomu, že si jednoduše nevěří, nebo protože se stydí v cizím jazyce mluvit. Domácí prostředí pak poskytuje příjemný komfort a určitou anonymitu, která může pomoci stres z výuky překonat.

 

2. Dostupnost

Díky online modelu si nemusíte dělat starosti s dojížděním nebo s tím, že vám zrovna onemocněl pes. Jednoduše stačí zapnout počítač a na chvilku se vzdělávat, ať jste kdekoliv. Můžete být v práci, u rodičů, u sebe doma nebo na lavičce na zahradě. Stejně tak je to ale i s vyučujícími, kteří vás mohou vyučovat klidně z Austrálie. Máte tedy mnohem větší šanci setkat se s kvalitním učitelem a rodilým mluvčím v jedné osobě.

 

3. Intenzita

Každému vyhovuje něco jiného, ale všeobecně se uvádí, že je lepší strávit výukou cizího jazyka více kratších úseků týdně. Online výuka vám díky svému snadnému přístupu umožní několik dvacetiminutových lekcí za týden, zatímco jazykové kurzy jsou často pouze 1× týdně, a to i 90 minut v kuse. Pro ukládání nových poznatků do dlouhodobé paměti jsou kratší úseky mnohem efektivnější, protože je menší šance, že stihnete vy nebo váš mozek usnout.

 

4. Interaktivita

Když se učíte přes internet, je to jen krůček k tomu, využívat ho i dalšími způsoby. Lektoři si toho jsou dobře vědomi, proto často svým studentům nabízejí spoustu dalších online aktivit. Většinou se tak dostanete k daleko většímu množství zajímavých zdrojů pro samostatné studium, než byste získali během hodin konaných prezenčně. Na internetu je koneckonců nekonečné množství videí, článků a interaktivních nástrojů, které vaše studium posunou na zcela jinou úroveň.

Zjistěte si i vy možnosti online výuky vašeho vysněného cizího jazyka a začněte se vzdělávat moderně a pohodlně.

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy