Zahradní židle do soupravy – jak zvolit vhodný model?

Pokud plánujete vytvořit na zahradě nebo na terase místo určené pro přijímání hostů, chcete tam uspořádat společné grilování, podávání jídla nebo několikahodinové setkání, jsou židle základem pro vhodnou soupravu zahradního nábytku. Ověřte si tedy, jak vybírat zahradní židle, aby zaručily pohodlí a spolehlivost.

 

Zahradní židle – kvalita zárukou bezpečnosti a spolehlivosti

Zahradní židle by měly být především stabilní a pohodlné. Vždyť setkání s blízkými na čerstvém vzduchu často trvají i několik hodin. Vyplatí se tedy postarat se o pohodlí, aby tato setkání byla pro zúčastněné skutečným potěšením.

Při výběru nejsou bezvýznamné materiál a jeho ochrana. Vždyť zahradní židle jsou trvalé vystavené působení povětrnostních podmínek, k nimž patří mj. výkyvy teplot, vlhkost, atmosférické srážky, slunečné záření, nebo zašpinění a zátěž.

 

Krásný design, neboli jak si zvolit vhodný model

Samozřejmě vzhled zahradního nábytku má obrovský význam pro vaši spokojenost s investicí. Jen těžko lze mluvit o spokojenosti členů domácnosti s aranžmá, které je možná estetické, když zahradní židle neladí s ostatními prvky vybavení. Čím se tedy je třeba řídit při vybírání? Především stylem a barevností. Pokud je celá zahrada a terasa zařízená v klasickém stylu, nekupujte židle v retro stylu anebo s ultramoderním vzhledem.

Nejste si jistí se svým rozhodnutím a potřebujete pomoc? Specialisté z VidaXL jsou vám k dispozici, rádi zodpovědí vaše otázky a budou vám během nákupu nápomocní od A do Z. Kontaktujte je telefonem nebo e-mailem už nyní.

 

Jaké zahradní stoly a židle koupit?

Výběr židlí a stolů na terasu není tak jednoduchý, jak se zdá. Na trhu je k dispozici mnoho různých sad zahradního nábytku s područkami, ale také bez područek. Můžeme si koupit zahradní nábytek, který je skládací, ale také takový, který tuto možnost nemá. Stoly a židle na balkon a zahradu mohou být vyrobeny z různých materiálů různé kvality. Podívejme se proto, jakými vlastnostmi bychom se měli řídit při výběru zahradních stolů a židlí. Výběr bychom měli začít tím, že se zamyslíme nad tím, kolik času můžeme věnovat údržbě a péči o náš nábytek. Nezapomeňte, že některé stoly a židle vyžadují pravidelnou péči a údržbu, a tedy i skladování. A to je další důležitý bod. Pokud se rozhodnete pro sadu zahradního nábytku, která by měla být na podzim/zimu přenesena do interiéru, musíte pro ni mít nějaký úložný prostor.

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy