Jak se připravit na maturitu z angličtiny? Zkuste jazykové kurzy

Čeká vás maturitní zkouška z angličtiny a zjistili jste, že na tom nejste tak, jak byste potřebovali? Nebo už máte maturitu za sebou a rádi byste ve studiu jazyka pokračovali i po škole? Vyzkoušejte zajímavé jazykové kurzy.

Proč se vzdělávat v angličtině?

Říká se, že kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem nebo také, že jazyky jsou bránou do světa. Obojí považujeme za naprostou pravdu a přidáváme pár nezvratných důvodů, proč je skvělé učit se anglický jazyk:

 

1/ Pracovní příležitosti

Nejen v mezinárodních velkých firmách vyžadují jazykové dovednosti určité úrovně. Také v menších a středních firmách na nejrůznějších pozicích se setkáme s požadavkem angličtiny. Hodí se jak pro komunikaci se zahraničními klienty, investory a partnery, tak pro získávání informací ze zahraničních zdrojů. Také psaná forma (i když většinou je potřeba především ta mluvená) by neměla zůstávat pozadu.

Ve velkých městech jako je Praha, Brno či Ostrava se setkáme s angličtinou na každém rohu, a dokonce na pozicích, které by vás ani nenapadli – umět se anglicky alespoň základně domluvit zde potřebuje každá prodavačka, recepční nebo pracovník na informacích. Angličtina jednoduše otevírá dveře nejrůznějším pracovním pozicím.

 

2/ Cestování do všech koutů světa

Pokud rádi cestujete, znalost jazyka je pro vás pravděpodobně nutností. Cestování navíc nabízí další možnost rozšíření obzorů i znalostí a patří mezi velmi oblíbené činnosti většiny populace. Anglicky se domluvíte ve většině zemích světa, až na pár výjimek, kde upřednostňují například španělštinu, francouzštinu nebo ruštinu. Ve velkých městech, kde se nachází velké množství turistů, však najdeme alespoň pár anglicky mluvících místních vždycky.

 

3/ Možnost vzdělávat další generace

Mezi další výhody znalosti jazyka patří možnost vzdělávat své děti a poskytnout jim určitou přednost, kterou ještě posledních několik generací nemělo možnost zažít. Děti se učí velmi rychle a tak jim ani další jazyk nedělá problém již během mateřské či základní školy.

 

4/ Angličtina už se považuje téměř za standard

V současnosti se znalost angličtiny považuje téměř za samozřejmost, především u mladších generací. Ale i starší ročníky často zabrouzdají do studia anglického (nebo jiného) jazyka, aby si udržely všeobecný přehled. Různé pojmy a spojení původem z angličtiny se navíc dostávají i do běžného českého slovníku lidí. Mezi takové výrazy patří slova jako: level (úroveň), step (krok), btw (mimochodem) a další.

 

Jak na anglický jazyk rychle a snadno?

pokud tedy potřebujete rychlou přípravu na maturitu z angličtiny nebo byste se rádi vzdělávali v tomto odvětví, máte hned několik možností. Existují nejrůznější anglické publikace, články i knihy, které vám se studiem pomohou především v oblasti slovní zásoby. Také se můžete zaměřit na gramatiku pomocí školních pomůcek, kde bývají jednotlivé problematiky široce rozebrány.

Mluvený projev nejlépe procvičíte samotným mluvením. Najděte si například anglicky mluvícího kamaráda (nemusí být nutně rodilý mluvčí, i když od těch se toho naučíte nejvíce) a zkoušejte si s ním povídat. Témata střídejte a nechte si poradit ohledně vyladění chyb, které děláte.

Také existují nejrůznější hry a aplikace zaměřené na procvičování jazyka. Mezi oblíbené patří Duolingo nebo Memrise. Tyto aplikace se většinou zaměřují na slovní zásobu, gramatiku a větnou skladbu, ale chybí zde mluvená podoba jazyka. Rozlišují různé úrovně a velmi často vám také nabídnou úvodní rozřazovací test, kterým vás do určité úrovně zařadí. Mezi nevýhodu těchto aplikací patří riziko toho, že se váš mozek naučí rozeznat algoritmus a systém aplikace a vy tak odpovídáte správně, aniž byste se reálně něco naučili nebo věděli, proč tímto způsobem odpovídáte.

 

Ideální volba? Jazykové kurzy

Každá z výše uvedených možností tedy skrývá určitou nevýhodu nebo neprocvičuje všechny roviny jazyk, což je mírně nepraktické. Ideální volbou se tedy stávají jazykové kurzy, kde procvičujete psaní, četbu a výslovnost, mluvený projev i gramatické záležitosti jazyka najednou.

Můžete si vybrat úroveň, kterou potřebujete procvičovat a také vše absolvovat online pomocí počítače. Za normálních okolností je také možné na kurz docházet osobně pro ještě větší efekt. Kurzy se navíc konají po celé republice, takže si můžete vybrat ten nejbližší právě vám. Začněte se vzděláváním co nejdříve a maturitu máte v kapse.

💾 Stáhnout materiál   ✖ Nahlásit chybu
error: