Jak se učit gramatiku? – angličtina

Téma: Jak se učit gramatiku?

Vytvořil: AKCENT IH Prague

 

 

Učíte se rádi gramatická pravidla? Nenávidíte gramatická cvičení? Bez ohledu na to, ke kterému typu studentů patříte, studium a procvičování gramatiky vám pomůže zlepšit jak mluvenou, tak psanou angličtinu. Dobrá znalost gramatiky a schopnost jí správně použít nejen udělá na posluchače dobrý dojem, ale hlavně vám pomůže úspěšně složit zkoušky z cizího jazyka.

 

Zde je několik tipů jak zlepšit vaší znalost gramatiky:

  • Kdykoliv vás někdo opraví, berte to jako příležitost k tomu naučit se něco nového. Není potřeba se kvůli chybám zbytečně stresovat, rodilí mluvčí je dělají také.

 

  • Snažte se soustředit na chyby, které děláte nejčastěji. Můžete si je zapsat a vědomě se snažit je opravovat, kdykoliv je uděláte. Jsou toto některé z nich? Podívejte se na video: https://youtu.be/HdYi7vULy_c

 

  • čtěte a poslouchejte. Knížky i filmy v původním znění jsou poměrně snadno dostupné. Soustřeďte se na gramatické struktury a na rozdíly mezi češtinou a angličtinou. Můžete zvolit buď autentické materiály, nebo materiály upravené pro výukové účely, jako např. http://www.instreamia.com/class/ , kde můžete nalézt videa uspořádaná podle obtížnosti a vybavená přepisem textu, kontrolními otázkami apod.

 

 

  • Buďte trpěliví. Možná vám jdou gramatická cvičení, ale když mluvíte, nemáte čas myslet na správnou formu. To je ale naprosto normální! Nezapomeňte, že ovládat jazyk s minimálním počtem chyb je dlouhodobá záležitost, která vyžaduje spoustu příležitostí pro opakování a procvičování.

 

  • Dejte si občas pauzu. Mozek je sval a jako takový potřebuje čas na regeneraci. Uvidíte, že po krátké přestávce ve studiu vám půjde učení lépe a výsledky budou lepší, než kdybyste drilovali denně několik hodin

 

……………………………………………………..

Tento článek pro Vás připravila Jazyková škola AKCENT IH Prague s tradicí již od roku 1990. Jedná se o jednu z největších soukromých škol v České republice a nabízí vzdělání jak pro studenty, tak pro samotné pedagogy. K dispozici jsou kurzy angličtiny, němčiny, češtiny, španělštiny a francouzštiny.

……………………………………………………..

💾 Stáhnout materiál   ✖ Nahlásit chybu
error: