Učení angličtiny bez práce? Zkuste povídky nebo rádio

 

Učení angličtiny bez práce? Zkuste povídky nebo rádio

Jazyk: Angličtina

Přidal(a): Studijni-svet.cz

 

 

Studium angličtiny nemusí být jen učení slovíček z učebnice a vyplňování gramatických cvičení. Zkuste anglický poslech. Stále oblíbenější je procvičování znalostí zábavnou formou jako jsou anglické filmy či různé druhy poslechu. Právě tato druhá varianta má velkou výhodu, že při ní můžete dělat téměř cokoliv. Není problém jet v MHD, autě, vařit, běhat nebo třeba uklízet.

 

Jako první možnost stojí za zmínku web StoryNory.

Na těchto stránkách najdete obrovské množství audio nahrávek s příběhy, které jsou ke studiu vhodné díky výborné výslovnosti, úměrnému tempu a dobré kvalitě zvuku. Zařazeny jsou do několika kategorií a naleznete zde příběhy mnoha známých autorů. Nechybí tak například Hans Christian Andersen (The Ugly Duckling, The Little Mermaid), Oscar Wilde či Charles Dickens. Také ale můžete narazit na Robina Hooda, biblické příběhy, řecké mýty a mnoho dalšího. Vše je zcela zdarma a nahrávky jsou dispozici online a zároveň také ke stažení do počítače ve formátu mp3, což se hodí všude, kde není stabilní internet. Ideální třeba na cestu autem, běhání nebo jízdu metrem. Tak takže neváhejte a vyzkoušejte.

Odkaz: https://www.storynory.com

 

Rádio BBC

Pokud se nechcete starat o to, co si pustíte, ideální volnou je pak internetové rádio. Protože k výuce angličtiny je vhodná britská výslovnost, ideální volbou je tak BBC. Na oficiálních stránkách máte na výběr z řady různě orientovaných stanic. Některé se specializují na určitý žánr hudby, jiné na sportovní zpravodajství, další zase na humorné scénky.

Odkaz na přehled stanic a žánrů: https://www.bbc.co.uk/sounds

 

Když poslech nestačí

Bohužel i poslech má své nevýhody, efektivnost učení není nejvyšší, dále pak rozvíjíte především výslovnost a s psanou formou už je to horší. Alternativou k této formě učení, nebo spíše jeho doplněním jsou tak například online jazykové kurzy. Opět se můžete vzdělávat z pohodlí domova, navíc je možné těžit z jejich interaktivity a zábavnosti. Protože je však na internetu obrovské množství online kurzů a těžko bychom zde všechny vypisovali, můžete vyzkoušet srovnání těch nejlepších na webu Arecenze.cz, který vybral nejlepší jazykové kurzy na trhu.

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy